Powstanie nowotworu podczas chemioterapii

Witam.Czy w trakcie leczenia(chemioterapia,radioterapia itd) możliwe jest,by w drugiej piersi powstał nowotwór?Wszędzie jest napisane że takie ogniska powstają przeważnie po kilku latach ale po leczeniu.Mama miała wyciętą pierś i od roku bierze chemie.Parę dni temu wyczuła niewielki guzek i po mammografii na wyniku wyszło że jest wyrazne zagęszczenie,bez mikrozwapnień itd.

Konieczna jest diagnostyka drugiej piersi. W większości przypadków wykonując zawsze diagnostykę obu piersi mamy sprawdzone, czy drugi gruczoł także nie jest objęty chorobą. Zdarza się, że pacjentka choruje na obustronnego raka piersi. Czasami jednocześnie,czasami w różnym czasie.