Powstanie suchego zębodołu po usunięciu zęba

Witam trzy tygodnie temu usunęłam piątkę na dole (zęba) powstał niestety suchy zębodół który okropnie boli i wogóle się nie goi. Nie wiem co zrobić chodzę do dentysty on go płuka i zakłada jakieś lekarswa ale to tylko na chwilę daje wytchnienie. Czy po usunięciu mogło coś zostać i dlatego to tak wygląda.Dziura jest bardzo głęboka i chyba widać w niej kość boa na końcu jest coś białego i twardego. Proszę doradzcie co zrobić bo to jest strasznie męczące. Czekam na odpowiedz i z góry dziękuję

Witam. Pusty zębodół jest niestety dosyć częstym powikłaniem po usunięciu zęba. Sprzyja temu niedostateczne krwawienie po bezpośrednio po usunięciu, czy palenie papierosów. Postępowanie lekarza jest jak najbardziej prawidłowe, lecz gojenie trwa czasami długo. Pozostają częste wizyty w gabinecie, tabletki p.bólowe i dużo cierpliwości.

Jeśli nie pomaga po takim czasie stosowanie leków do zębodołu, to można spróbować znieczulić i wyłyżeczkować ponownie zębodół ( dodatkowo usuwa się wtedy zapalną ziarninę)- spowoduje to odświeżenie rany, ponowne utworzenie skrzepu co prowadzi w dalszej kolejności do wygojenia.