Powstawanie siniaków na ciele

Witam Od jakiegoś czasu zauważyłem na swoim ciele siniaki. Powstają one z reguły po treningu na siłowni, w okolicach przedramion oraz na tricepsie (na lewej i prawej ręce). Niepokoi mnie to, gdyż nigdy wcześniej czegoś takiego u siebie nie zauważyłem. Siniaki są bolesne i dość spore. Zaznaczę, że nawet jeśli mocno się gdzieś uderzę siniaki u mnie raczej rzadko się pojawiają, dlatego tym razem trochę się martwię. Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim proszę zwrócić uwagę na technikę wykonywania ćwiczeń - siniaki najpewniej mimo wszystko są konsekwencją urazów/ mikrourazów. Jeśli siniaki będą się pojawiać bez związku z ćwiczeniami i jakimkolwiek urazem to wskazana będzie dokładniejsza diagnostyka, w tym wykonanie morfologii i kontrola układu krzepnięcia.