Powstawanie żylaków odbytu po ciąży

Dzien dobry, ponad tydzien temu pojawil sie u mnie hemoroid, nie jest bolesny, ale po prostu istnieje... czy mozliwe jest, aby powodem byla ciaza i porod , ktory mial miejsce prawie pol roku temu? Moze przyczyn nalezy doszukiwac sie gdzies indziej?

Witam,
myślę że nie należy szukać przyczyn jego powstania, a zająć się jego leczeniem.
Proponuję zakup czopków doodbytniczych w aptece na hemoroidy.
Jeżeli nie pomogą - konieczna będzie wizyta u chirurga i leczenie zabiegowe.
Ciąża i poród fizjologiczny jak najbardziej osłabiają naczynia żylne w okolicy odbytu i przyczyniają się do powstania hemoroidów.

pozdrawiam!