Powstrzymanie kompulsywnego obżarstwa

Jak nie jeść kiedy nie jestem głodna???? To mój duży problem :( nie jem kalorycznych rzeczy powiedzmy. łyżka płatków ows. z 2 łyżkami jogurtu naturalnego i łyżką orzechów , jakieś jabłko, maślanka .Dobrym sposobem jest żucie gumy ale jak jej dużo żuję mam brzuch jak balon ... Są inne skuteczne sposoby ????

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Powstrzymanie kompulsywnego objadania leczy lekarz psychiatra lub psycholog. Jeżeli chodzi o kalorie może Pani bez obawy spożywać warzywa. Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Jedzenie kompulsywne jest bardzo poważnym problemem o podłożu psychologicznym. Jeżeli nie zdoła Pani sama nad tym zapanować proszę zgłosić się o pomoc do specjalistów. Zalecam uregulować swoją dietę. Napady głodu mogą być bowiem spowodowane źle zbilansowanym jadłospisem. Jeżeli Pani dieta jest zbyt niskokaloryczna i nie dostarcza Pani wszystkich niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu składników odżywczych to organizm zaczyna się ich domagać a Pani odczuwa wielki apetyt. Powinna Pani zadbać o regularność posiłków - 5posiłków w odstępach 2,5-3h. W ten sposób wyreguluje Pani poziom cukru we krwi, nie będzie Pani głodziła swego organizmu, on będzie wciąż pracował a napady głodu minął. Podczas żucia gumy łykamy duże ilości powietrza i dlatego mogą pojawiać się u Pani wzdęcia. Podstawą jest tu jednak zdrowa i zbilansowana dieta. Jeżeli miałaby Pani problem z ułożeniem jadłospisu zachęcam do kontaktu:

joanna.wasiluk@o2.pl lub 506225670

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Dzień dobry! Trzeba przeanalizować Pani styl życia (m.in aktualny stan odżywienia, występowanie ewentualnych schorzeń, aktywność fizyczną), aby trafniej odpowiedzieć na pytanie czym może być spowodowany wzmożony apetyt oraz kompulsywne objadanie. Zapraszam na www.diet-coaching.xaa.pl Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska