Powtarzająca się wysoka gorączka i wysoki poziom CRP

12 latek zdrowy ostatnio w ciągu 2 m-cy powtarzająca się gorączka powyżej 40 stopni trudna do obniżenia CRP 45 /norma 5/ bez cech infekcji, bez bóli brzucha, stawów, zębów, uszu. Lekarz nie uznał za stosowne dalszej diagnostyki tylko leczenie objawowe -leki p/gorączkowe, okłady. Co może być przyczyną takiego stanu dziecka?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą być spowodowane stanem zapalnym. W przypadku utrzymywania się dolegliwości konieczne będzie wdrożenie diagnostyki.