Powtarzające się biegunki, skurcze brzucha i kłucie pod żebrem

Witam co jakis czas mam powtarzajace się biegunki, skurcze brzucha jakby skręt,klocie pod pawym ostatnim zebrem jakby z boku czasem mam wrazenie ze jakis narzad mnie uwiera, do tego gulgotanie w brzuchu tak silne jakbym czuła ruchy dziecka boje się i nie mam pojecia co to moze byc i jakie mam zrobić badanie. Proszę o pomoc

Szanowna Pani, dolegliwości, które Pani odczuwa mogą powstawać na tle nerwowym i mieć charakter psychosomatyczny. Problemy ze strony układu pokarmowego bardzo często towarzyszą zaburzeniom lękowym. Należy zrobić zalecone badania i skonsultować się z lekarzem specjalistą. Jeżeli okaże się, że wyniki badań są w normie i nie wskazują podłoże somatyczne, sugeruję podjęcie psychoterapii. Najlepiej udać się do psychoterapeuty mającego doświadczenie w psychosomatoterapii. Adresy zaufanych specjalistów znajdzie Pani na stronie www.pocieszka.pl

Pozdrawiam,
Kamil Tarnawski