Powtórne szczepienie przeciw WZW typu B

Moje pytanie brzmi w 2004 roku szczepiłam się na wirus wątroby typu b , prawie 10 lat temu hbs wyszedł mi 85, przeciwciała , czy powinnam się ponownie zaszczepić przed zabiegiem chirurgicznym ? lub doszczepić jak wygląda szczepionka czy będzie to tylko jedna dawka czyli doszczepianie czy cała seria 3 dawek ?

Witam serdecznie. Warto wykonać oznaczenie poziomu przeciwciał. Jeżeli będzie ono na poziomie większym niż 10 nie ma potrzeby doszczepiania się. Jeżeli nie to konieczne jest przyjęcie tzw dawki przypominającej - 1 raz.