Pozakrzepowe zapalenie żyły odpiszczelowej

WITAM,MAM TAKIE PYTANIE.CZY PO ZAKRZEPOWYM ZAPALENIU ZYLY ODPISZCZELOWEJ W CZESCI UDOWEJ (CALA ODPISZCZELOWA NIEWYDOLNA)USUWA SIE TYLKO CZESC ZYLY CZY CALA ZYLĘ?DZIEKUJE

W zależności od metody-klasycznie wykonuje się stripping całej żyły odpiszczelowej wielkiej, natomiast gdyby wybrał Pan metody małoinwazyjne, np. EVLT, laserem zamykany jest udowy odcinek żyły, a pozostałe żylaki parą wodną lub skleroterapią. Oczywiście przed jakimkolwiek działaniem zabiegowym należy wykonać badania USG Doppler układu żylnego kończyn dolnych. Po jego wykonaniu chirurg przedstawi Panu dokładnie opcje terapeutyczne.