Pozbycie się brodawek na twarzy

Od dwóch lat próbuje zmierzyć się z brodawkami które wyszły mi na brodzie i na czole , mam też niewielki trądzik. Udałam się do pani dermat., która przepisała mi zarówno na brodawki i trądzik maść Isotrex. Używam już drugą tubkę , jednak nie widać żeby brodawki zanikały. Maść natomiast wywołuje u mnie podrażnienie skóry objawiające się zaczerwienieniem ,łuszczeniem. I tutaj moje pytania - czy istnieje jakaś inna metoda pozbycia się brodawek na twarzy ?Jak pomóc skórze podrażnionej w/w maścią?

Brodawki wirusowe można usunąć również metodą zabiegową (ciekły azot, laser CO2). Maść którą Pani stosuje może wyłołać podrażnienie, co często pojawia się przy tzw. retinoidach zewnętrznych. Proszę spróbować stosować maść co 2-gi dzień, nawilżać skórę niewielką ilością Cetaphilu MD. W razie utrzymywania się podrażnienia konieczna będzie zmiana preparatu na słabszy. Pozdrawiam,