Pozbywanie się pryszczy podczas ciąży

Dzien dobry jestem w 5mies ciazy dostalam tradzik lekarz dermatolog nie zapisal mi zadnej masci tylko kazal robic mi punktowa maseczke zmiodu czy to w ogole jest dobry pomysl na pozbycie sie pryszczy? Kazala mi przyjmowac wit b2 i b6 czy mozna je przyjmiwec w ciazy bez zadnego ryzyka?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Witaminy może Pani przyjmować. Niestety zdecydowana większość leków dermatologicznych na trądzik jest przeciwwskazana w ciąży, dlatego też lekarz zleciła alternatywne metody - leczenie miejscowe.

Witam maska z miodu nie pomoże na ten problem, może Pani skorzystać z peelingu kawitacyjnego lub migdałowego, peelingi te wykonuje się na poziomie naskórka, nie przenikają do krwioobiegu.