Poziom amylazy w moczu i surowicy

Co moga oznaczac moje wyniki: amylaza w surowicy 66( norma 22-80) w moczu 357( norma 42-321) a ALAT 2( norma 0-35) i CRP 0,45( norma 0-4).Od 4 miesiecy boli mnie brzuch ale do tej pory amylaza i w surowicy i w moczy byla w normie.

Oznaczanie amylazy w surowicy czy w moczu ma znaczenie wyłącznie w przypadku rozpoznania ostrego zapalenia trzustki, a na tą chorobę Pani nie choruje. W pozostałych schorzeniach jamy brzuszej badanie to nie ma żadnego znaczenia diagnostycznego.