Poziom amylazy w moczu po anoreksji

Mam 22lata i od 7lat leczę się z anoreksji-waga już w normie, ale wciąż prawie nie jem. 3lata temu stwierdzono niewielkie podwyższenie amylazy, aleUSG nie wykazało zmian. W normie była tez lipaza i amylaza w moczu. Dzisiaj zrobiłam badania kontrolne i jestem załamana - amylaza w moczu839/max. 650,amylaza w krwi257/118,lipaza67.7/51. Miałam ostatnio dużo stresów, zaparcia, wzdęcia, potem luźny stolec-zrzucałam na IBS.Czy mam PZT?Gastroskopia nic nie wykazała, h.pyroli wyleczone antybiotykiem.

Magdalena Mroczek

Wyniki są nieznacznie podwyższone. Jeśli nie ma żadnych objawów, należy powtórzyć badanie za ok. 3 tyg.

Co do wyników badań, to się nie wypowiem, bo lekarzem nie jestem. Ale wypowiem się w zakresie leczenia anoreksji. Jeżeli od 7 lat się leczysz, to już od co najmniej kilku powinnaś jeść systematycznie oraz powinnaś przechodzić sukcesywne zmiany jeśli chodzi o mentalność. Jeżeli ich nie ma (a nie ma, bo piszesz,że dalej nic nie jesz i nadal boisz się przytyć) to znaczy że leczenie jest nieadekwatne. Rozpocznij psychoterapię z doświadczonym psychologiem. Dodatkowo skonsultuj się z dietetykiem, który rozpisze odpowiednią dietę. Jedynie takie działania pozwolą Ci pozbyć się problemu. 7 lat to zdecydowanie za długo na leczenie...