Poziom ASO w dzieciństwie a wygląd mięśni

Witam mam pytanie dotyczace miesni. Cwicze z 10 lat zdrowo bez zadnych sterydow i z moimi miesniami jest cos nie tak ! Czasem sa obwisłe i małe by np. za kilka dni byc nabite i twarde jak wlasnie po sterydach by podem za jakis zcas znow wygladac mizernie ! Dziwne to nikt tak nie ma moze to problem poreumatologiczny bo jako dziecko chorowalem na to mialem ASO ponad 1000 stad nie rosla mi jedna noga pzrez pewnein zcas i mialem ja wydluzana. Takie dziwne to z tymi miesniami? Mam 39 lat

Aleksander Ropielewski

Bez przeprowadzenia badania trudno jest mi sie odnieść do opisanej sytuacji. Zmiany wyglądu mięśni w dużej mierze zależą od nawodnienia i gospodarki wodno-elektrolitowej. ASO i infekcja w dzieciństwie nie mają tu znaczenia.