Poziom badań hormonalnych a niedoczynność tarczycy

Witam. 4 dni temu zrobiłam badania tsh, którego wynik wynosi 4,03 uIU/ml przy normach : 0,3-4,0. Dziś zrobiłam dodatkowe badania ft3, ft4. wyniki są następujące: ft3 wynosi 6,7 pmol/l przy normie: 3,1-6,7. ft4 wynosi 17,71 pmol/l przy normach 10,5-23.Prosze powiedzieć mi, czy te wyniki świadczą o niedoczynności tarczycy?o czym swiadczy podwyzszone ft3 przy dobrym ft4? czy na ich podstawie można wykluczyć lub potwierdzić chorobę hashimoto?Proszę o odp bo wizyte u endokrnologa mam za miesiac.

Lek. Tomasz Budlewski

Wyniki nieznacznie przekroczone lub w wysokiej normie mogą świadczyć o początku choroby i w zależności od objawów można lub nie rozpoznać chorobę. Aby rozpoznać chorobę Hashimoto należy wykonać oznaczenie odpowiednich przeciwwciał.