Poziom beta-HCG 855 we wczesnej ciąży

Witam, Mam podejrzenie ze jestem w ciąży. Zrobiłam 2 testy płytkowe, wyszły pozytywnie, dodatkowo test krwi beta HCG i wyszedł na poziomie 855 czyli ciąża jest prawie pewna. Mój ginekolog jest w tym tyg na urlopie więc idę na wizyte w przyszłą środę. Mam obawy co do tego poziomu HCG, czy nie jest za wysoki, jakby w przedziale dla 5 tyg wg mojego laboratorium. Tymczasem z moich obliczeń 17.10.2014- data miesiączki, a data badania krwi 17.11. Czy te wyniki sąw normie czy zbyt wysokie HCG???

Lek. Marta Jaruchowska

Poziom HCG nie jest dla nas wyznacznikiem daty porodu, do zapłodnienia mogło dojśc wcześniej lub poźniej od wyliczeń, stąd pomocne jest badanie USG w połączeniu z pierwszym dniem ostatniej miesiączki. Po powrocie lekarza proszę umówić sie jak najszybciej na wizyte w celu badania i USG gin. W razie wystąpienia krwawienia lub dolegliwosci bolowych w podbrzuszu prosze udac sie do szpitala. Wazny jest dla nas wzrsot HCG, bo jesli jest prawidlowy to wiemy,ze ciąża rozwija sie prawidłowo.