Poziom beta-HCG w 9. tygodniu ciąży

Jestem w 9 t 3 d ciąży, dziś zrobiłam badanie beta hcg. Czy jeśli powtórzę je za dwa dni, przy prawidłowym rozwoju ciąży okaże wzrost poziomu ? Słyszałam, że od jakiegoś tygodnia ten poziom spada.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, na tym etapie ciąży można jeszcze obserwować wzrost poziomu beta-hCG jednak będzie on dużo wolniejszy. Poziom hormonu może spadać po 12. tyg. ciąży. W tym momencie dużo większe znaczenie rokownicze dla przebiegu ciąży ma badanie USG, niż analiza poziomu hormonu beta-hCG.