Poziom bHCG a możliwość ciąży mnogiej

Witam. Proszę o pomoc w interpretacji wyników beta Hcg. 02-03.12 miałam plamienie implantacyjne. Beta 07.12 wyniosła 26.6 mlU/ml, 48 godz później 46.3 mlU/ml, czyli przyrost 75%. Po kolejnych 24 godz wynik 71.4 mlU/ml a po następnych 24 godz 123.3 mlU/ml. Ostatnie dwa przyrosty to tępo 160-180% na 48 godzin. Moje pytanie: czy taki przyrost mieści się w normie, czy też może wskazywać na ciążę bliźniaczą? Jak duże przyrosty sugerują ciążę mnogą? Czy moje wyniki nasuwają takie podejrzenie? Pozdr

Witaminy w ciąży

Aleksander Ropielewski

Przy wczesnej fazie ciąży jeszcze za wcześnie aby na podstawie przyrostu beta hCG rozpoznać ciążę biźniaczą. Sugeruję poczekać do badania USG - przynajmniej do 4 tygodnia ciąży.