Poziom BHCG po łyżeczkowaniu

Witam, ponad 5 tygodni temu mialam zabieg lyzeczkowania martwej ciazy (w 13tc, ciaza obumarla w 9tc). Okazalo sie ze byla to ciaza czesciowo zasniadowa. Po 2 tygodniach od zabiegu okazalo sie ze w macicy dalej zostala tkanka wielkosci 2.5cm na 1cm. 3 tygodnie pozniej ponowne usg cos wykazalo i zrobiona mi badanie usg. Wiem ze macica jest powiekszona i tkanki sa nadal obecne tylko jest ich wiecej i sa unaczynione. Poziom HCG jest niski zaledwie 36 po 5 tygodniach od lyzeczkowania. Co to oznacza?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, spadek poziomu beta-hCG może świadczyć o rozroście endometrium i zaburzeniach hormonalnych, wymagana może być dalsza diagnostyka, kontrola poziomu beta-hCG i hormonów płciowych oraz kolejne wyłyżeczkowanie jamy macicy, zwłaszcza jeżeli obecności tkanek towarzyszy krwawienie/plamienie z dróg rodnych.