Poziom cholesterolu a konieczność leczenia

witam mam pytanie moj cholesterol calkowity wynosi 259, ldl 191 , hdl 46, trojglicerydy 136 czy tak wysoki zly cholesterol wymaga leczenia ???

Dzień dobry,
Zarówno cholesterol LDL, jaki trójglicerydy są podwyższone, ale nie tak bardzo aby od razu przyjmować leki.
Przede wszystkim należy zmienić swój dotychczasowy styl życia:
- schudnięcie - jeśli wstępuje nadwaga
- zwiększenie aktywności fizycznej - codziennie 1 h spacer
- wprowadzić do diety sterole roślinne - słonecznik, sezam, oliwa z oliwek, olej lniany
- do pieczywa stosować oliwę z oliwek lub margarynę ze sterolami
- unikać spożywania wędlin tłustych, mielonek, pasztetów, salcesonów,
- na jakiś czas proszę zrezygnować z sera żółtego i dojrzewających.
- należy pić zieloną herbatę.

Zaleca powtórzenie badań za około 4-6 tygodni. Jeśli cholesterol będzie na podobnym poziomie prawdopodobnie będzie konieczność przyjmowania leków.