Poziom cholesterolu całkowitego u 67-latki

Mam 67 lat , czy cholesterol całkowity 6,03 to bardzo za dużo? LDL 4,07 trójglicerydy 1,65

W moim szpitalu mamy następujące normy w mmol/l :
chol. całk. 3,6-5,2; LDL < 3,6; TG 0,3 - 1,7 HDL >1,0
Jak widać, Pani wartości są podwyższone. Najważniejszy jest LDL ("zły cholesterol"), pożądane wartości zależą od obciążenia chorobami sercowo-naczyniowymi. Warto zrobić badanie TSH i leczyć ew. niedoczynność tarczycy. Zawsze ważna jest dieta; czasem warto zacząć stosować statyny (leki).