Poziom cholesterolu u 73-letniej osoby

Witam , Najnowsze wyniki moich badań to cholesterol 141,9 mg/dl ,cholesterol HDL 64,2 , cholesterol LDL 50,3 i Trójglicerydy 136,8.Dłuższy okres czasu miałam za wysoki wynik trójglicerydów i brałam wtedy suvardio 10mg 1x dziennie w tej chwili po tych ostatnich wynikach zapisano mi Sortis 10mg 1xdziennie nie rozumiem dla czego .Mam 73 lata,ale mam jeszcze jedno pytanie czy można ten sortis zastąpić innym lekiem refundowanym? Dziękuję

Jeśli badanie robiła pani w trakcie brania suvardio to powinna pani nadal brać ten lek. Lipidogram, który pani podaje jest znakomity. Sortis jest lekiem nierefundowanym i oczywiście można go zastąpić refundowanymi np Tulipem albo Atorisem. Są tez tańsze odpowiedniki.