Poziom cukru 2 godziny po jedzeniu

Witam, mierzylam cukier 2h po jedzeniu i wyniósł 70mg, czy to nie za mala wartosc ?

Dzień dobry,

Wynik 70 mg% to wynik prawidłowy. Według obecnej definicji PTD 2015 - hipoglikemię rozpoznajemy przy wartościach glikemii poniżej 70 mg/dl, co nie oznacza, że u niektórych osób mogą pojawić się objawy hipoglikemii przy wyższych stężeniach glukozy we krwi. Jeśli martwi się Pani, że ma Pani hipoglikemię reaktywną, to może Pani sobie oznaczyć stężenie glukozy i insulin w teście obciążenie 75 g glukozy. Pomiary na czczo, 1, 2, 3 i 4 h po wypiciu roztworu glukozy.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz