Poziom cukru po obciążeniu w 25 tygodniu ciąży

Witam Serdecznie; Jestem w 25 tygodniu ciąży, wczoraj robiłam testy na poziom cukru po obciążeniu 75 g glukozy. Wynik trochę mnie zaniepokoił, przedstawia się następująco: Cukier na czczo: 56 mg/dl; po pierwszej godzinie 75 mg/dl; po drugiej godzinie 116 mg/dl. Cukier na czczo wyszedł sporo poniżej normy - według laboratorium norma to 70-110 mg/dl. Wizytę u swojego lekarza mam dopiero w poniedziałek, czy powinnam się niepokoić? Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, wynik na czczo może wskazywać na stany hipoglikemiczne, jednakże jeżeli nie odczuwa Pani dolegliwości nie powinno być problemu. Niemniej jednak, proszę się udać do ginekologa i ewentualnie powtórzyć wynik glukozy na czczo. Pozdrawiam