Poziom cukru we krwi 18-latki a wartość ciśnienia tętniczego

Witam! Mam 18 lat i dzisiaj mierzyłam poziom cukru we krwi i wynosił on 108 i ciśnienie 164/76. Moje pytanie to czy te wartości są prawidłowe?

Witam,
na początku należy zaznaczyć, że pomiar RR powinien być wykonany po kilkuminutowym odpoczynku a pomiar glukozy na czczo. Jeśli tak było to w/w wyniki są nieprawidłowe. Domyślam się , że pomiar glukozy był z krwi włośniczkowej na glukometrze? Jeśli ma Pani takie wyniki kilka razy to proponuję pomiar glukozy na czczo z krwi żylnej. Podwyższony wynik RR wymaga dalszych pomiarów i wizyty u lekarza

pozdrawiam
Marcin Rutkowski