Poziom eozynofilii w wyniku badania

Witam , Panie doktorze o czym świadczy wynik eozynofile 1,39tys//17,4%/

Proszę Pana, ciężko jest stwierdzić o czym dokładnie może świadczyć eozynofilia, jeśli nie ma żadnych innych informacji ( czy są jakiekolwiek objawy, czy to jedyna podwyższona wartość w badaniu et cetera ). Sama w sobie eozynofilia występuje w olbrzymiej ilości rożnych chorób (alergie, choroby pasożytnicze, kolagenozy, białaczki, i wiele, wiele innych ) będąc jednym z objawów. Proponuje wizytę u lekarza POZ razem badaniem, który będzie mógł dowiedzieć się więcej badając pana i zbierając odpowiedni wywiad.