Poziom ferrytyny 230,8 ng/ml

mam 62 lata jestem kobietą niepokoi mnie ilość FERRYTYNY 230.8ng/ml badanie wykonłam zgodnie z zaleceniem lekarza endokynologa który podejrzewał u mnie braki żelaza . Mam usunietą cz. tarczycę i biorę codziennie 100 eutyroksu, , leczę nadcisnienie i choroby żył , popadłam w otyłość 100kg/1,65m - czy posiadane schorzenia są m.in. skutkiem nadmiaru żelaza? Jaki ma to wpływ na wątrobę?

Lek. Tomasz Budlewski

Na podstawie jednego parametru bez norm dla laboratorium nie jestem w stanie udzielic odp. Konieczne są wyniki całej gospodarki żelazem. Jakie jest stężęnie żelaza, morfologia?