Poziom FT3 i TRAB u 6-letniej córki

Witam.Córka ma 6 lat.Dwa miesiące temu przechodziła rumien zakażny i TSH wyszło 009.Tydzień po badaniu TSH miała już w normie.Obecnie TSH ma 3,380 czyli w normie, Ft3 8,16 a norma jest 6,80. Ft4 20,11 norma 22,00, anty TPO 30,49 norma34,00, anty-TG 29,21 dla jej wieku w normie 1-7 lat 0-38,i TSHR trab 2,20 norma do 2,0. Martwi mnie Ft3 i trab delikatnie podwyższony.Nasza pani doktor stwierdziła ze Ft3 jest troche inne dla dzieci i to jet norma a trab występuje przy alergiach

Witam Panią,

Proponuję kontrolne oznaczenie hormonów tarczycy i przeciwciał TrAB za ok 3-4 tygodnie lub wcześniej, w przypadku,gdyby córeczka zaczęła zdradzać symptomy nadczynności tarczycy. Miejmy nadzieję, że stan jest przejściowy, aczkolwiek trzeba zachować szczególną czujność, szczególnie jeśli w Państwa rodzinie występowały choroby tarczycy.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz