Poziom FT4 a torbiel koloidalna
witam, czy podwyzszony ft4 1,61 (przy normie do 1,43) oraz spadajace tsh 0,895 (norma:0,550-4,780, kilka miesiecy temu wynosilo 1,44), swiadczy o chorej tarczycy? dodam, ze przeciwciala wyszly w normie, a w usg jest niewielka torbiel koloidalna. Pozdrawiam

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu
Problemy hormonalne kobiet
Dobry wieczór,
Wyniki Pani badań hormonalnych wskazują na nadmierną produkcję hormonów tarczycy, a spadające wartości TSH mogą przemawiać za tendencją do rozowju jawnej klinicznie nadczynności. Proszę oznaczyć sobie przeciwciała TrAB i antyTPO we krwi oraz kontrolnie TSH i FT 4 za ok. 2 tygodnie. Wygląda na to, że niezbędna będzie wizyta u endokrynologa. Trzeba Panią dokładnie zbadać.
Pozdrawiam serdecznie.
dr n. med. Marek Derkacz