Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 3 1 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Poziom glukozy we krwi a odchudzanie

Witam. W maju zaczelam sie odchudzac w lipcu waga juz osiagnela 12kg mniej. Dieta byla zbilansowana duzo bialka, 2l wody, posilki co 3/4h, zero slodyczy, bardzo duza aktywnosc fizyczna od 20km do 50km 4/5 razy w tygodniu na rolkach badz rowerze. Od jakiegos czasu wage pilnuje, ale pozwole sobie na minimum slodkiego,Czy cos innego. Czy przez to moglam sobie cos uszkodzic ? Bo moj cukier raz wynosi 70< a raz 130, 160 ? Czasem mam nagly glod i musze siegnac pocokolwiek.
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Rodzaje insuliny

Insulina jest to hormon wytwarzany przez trzustkę. Jeśli jej produkcja jest zaburzona, wówczas możemy mówić o cukrzycy. Czy wiesz, jakie występują rodzaje insuliny?

Dzień dobry,

Niestety nie podała Pani o jakich porach mierzy sobie Pani cukier. Glikemia na czczo wynosi od 70 do 99 mg/dl, zaś 2 h po posiłkach < 140 mg/dl. Jeśli ma Pani wątpliwości dotyczące Pani gospodarki węglowodanowej, to proponuję wykonać test OGTT z 75 g glukozy (tzw. krzywa cukrowa). Dieta z dużą zawartością białka jest dietą działającą niekorzystnie na nerki, szczególnie, jeśli się ją dłużej stosuje. Czy brała Pani jakieś suplementy diety? Czy w rodzinie była cukrzyca? Proszę na wszelki wypadek wykonać badanie lub przynajmniej oznaczyć stężenie glukozy rano na czczo z krwi żylnej (nie glukometrem z krwi włośniczkowej). Jeśli będzie poniżej normy, wówczas należy poszerzyć diagnostykę.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy