Poziom glukozy we krwi a odchudzanie

Witam. W maju zaczelam sie odchudzac w lipcu waga juz osiagnela 12kg mniej. Dieta byla zbilansowana duzo bialka, 2l wody, posilki co 3/4h, zero slodyczy, bardzo duza aktywnosc fizyczna od 20km do 50km 4/5 razy w tygodniu na rolkach badz rowerze. Od jakiegos czasu wage pilnuje, ale pozwole sobie na minimum slodkiego,Czy cos innego. Czy przez to moglam sobie cos uszkodzic ? Bo moj cukier raz wynosi 70< a raz 130, 160 ? Czasem mam nagly glod i musze siegnac pocokolwiek.

Dzień dobry,

Niestety nie podała Pani o jakich porach mierzy sobie Pani cukier. Glikemia na czczo wynosi od 70 do 99 mg/dl, zaś 2 h po posiłkach < 140 mg/dl.
Jeśli ma Pani wątpliwości dotyczące Pani gospodarki węglowodanowej, to proponuję wykonać test OGTT z 75 g glukozy (tzw. krzywa cukrowa). Dieta z dużą zawartością białka jest dietą działającą niekorzystnie na nerki, szczególnie, jeśli się ją dłużej stosuje. Czy brała Pani jakieś suplementy diety? Czy w rodzinie była cukrzyca?
Proszę na wszelki wypadek wykonać badanie lub przynajmniej oznaczyć stężenie glukozy rano na czczo z krwi żylnej (nie glukometrem z krwi włośniczkowej). Jeśli będzie poniżej normy, wówczas należy poszerzyć diagnostykę.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz