Poziom glukozy we krwi u 36-letniej osoby

Witam,mężczyzna lat 36,badanie poziomu glukozy we krwi,glukoza 9(osocze na fluorek)110,6 mg/dl a po podaniu glukozy 75 g,2 h wynosi 105,2 mg/dl,czy zastosować dietę i jaką?

Małgorzata Panek

Pana wyniki wskazują na nieprawidłową tolerancję glukozy. W diecie powinien Pan unikać cukrów prostych czyli słodyczy, gazowanych napojów, białego pieczywa. Należy również uważać na słodkie owoce takie jak winogrona, tzn nie spożywać nadmiernych ilości. W diecie powinny być kasze, pieczywo pełnoziarniste oraz warzywa.
Pozdrawiam