Poziom glukozy we krwi u 38-latka

Witam robiłem badanie glukozy we krwi i norma jest napisana 70-110 ja mam natomiast 108 a przeczytałem ze norma jest do 100 to jak to jest? Jest ok czy podwyższona ?

Dzień dobry,

Ma Pan stan przedcukrzycowy - nieprawidłową glikemię na czczo. Jest on wskazaniem do wykonania testu OGTT z 75 g glukozy (tzw. krzywej cukrowej). Po uzyskaniu wyników badań proszę skonsultować się z diabetologiem.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz