Poziom hgh u 21-latka do analizy

Dzień dobry, mam 21 lat, od długiego czasu obserwuję u siebie bardzo słaby wzrost masy mięśniowej mimo sportowego, zdrowego trybu życia. W związku z obawami zrobiłem badania na hgh(hormon wzrostu). Wartość mojego hgh wynosi 0,142 ng/ml . Mam do Państwa w związku z tym pytanie czy mój hgh nie jest zbyt niski pomimo takiego wieku i trybu życia? Jaka jest norma tego hormonu dla mojego wieku? Czy należy podjąć terapię?

Lek. Tomasz Budlewski

Bez podania norm obowiązujących w danym laboratorium nie można się wypowiedzieć. Proponuje udać się do lekarza endokrynologa.