Poziom hormonów tarczycy

Chciałabym zapytać o szczegółowe dane dotyczące poziomu hormonów tarczycy, od kilku dobrych miesięcy potwornie wypadają mi włosy, zrobiłam badania i teoretycznie wszystko jest w porządku jedynie lekko podwyższony poziom BASO, i MONO ale Lekarz uznał to za normalne Od dermatologa dowiedziałam się ze normy bardziej szczegółowe odnośnie hormonów tarczycy odnoszą się do wieku pacjenta a tego lekarze czesto nie biorą pod uwagę Będę wdzięczna za odpowiedź Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Normy hormonów tarczycy różnią się w poszczególnych grupach wiekowych, ale nie na tyle aby lekarz dermatolog tego nie określił widząc wynik badania. Jeśli hormony tarczycy są w normie to jest to mało prawdopodobne aby wypadnie włosów było wynikiem choroby tarczycy. Warto zrobić morfologię oraz badanie hormonó płciowych.