Poziom hormonów tarczycy w 10 tygodniu ciąży

Witam serdecznie, Jestem w 10 tygodniu ciąży, poziom hormonów tarczycy przedstawia się następująco: TSH: 2,04 ulU/ml, FT4: 16,2pmol/l. Wyniki wydaja się być w normie dla kobiety w pierwszym trymestrze ciąży, mimo to lekarz ginekolog zalecił mi przyjmowanie codziennie 1 tabletki eytyrox 50 ( lek ten biorę od 6 tygodnia ciąży) Kiedy powinnam ponownie zbadać poziom hormonów, czy podanie leku było uzasadnione i dlaczego. Proszę o odpowiedź.

Witaminy w ciąży

Dzień dobry,

Wyniki według obowiązujących wytycznych były prawidłowe, aczkolwiek niektórzy lekarze dążą do stężenia TSH w granicach 1-1,5. Proszę sprawdzić stężenie TSH i fT4 po ok. 4 tyg od wdrożenia leczenia (rano bez Euthyroxu).

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz.