Poziom hormonów żeńskich

Witam! Proszę o interpretację wyników: 5 dc: prolaktyna 264,18 ulU/ml, testosteron 0,23 ng/ml; 19dc: estradiol 64,48 pg/ml, testosteron 0,17 ng/ml ; 23 dc: progesteron 0,88 ng/ml, prolaktyna 528,15 ulU/ml. 31 lat, 1 poród, długie cykle (40-50 dni), bardzo bolesne miesiączki, intensywny zespół napięcia przedmiesiączkowego. Dziękuję.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

w 5 dc prolaktyna i testosteron są w normie, w 19 dc testosteron w normie, estradiol w normie typowej dla fazy folikularnej (I fazy cyklu), w 23 dc progesteron w normie typowej dla fazy owulacyjnej, prolaktyna nieco podwyższona. Wyniki potwierdzają wydłużenie cyklów miesięcznych. Natomiast jaka jest tego przyczyna, powinien wypowiedzieć się ginekolog-endokrynolog.

Pozdrawiam.