Poziom hormonu wzrostu u 20-letniej osoby

witam, ostatnio robiłam kilka badań m.in. poziom igf 1 , i ten wynosi 355,1 przy zakresie 149,1- 332,3, chcialam sie dowiedzieć jak to wplywa na poziom hormonu wzrostu, czy moge mieć jego niedobór jeśli igf1 jest za wysoki? mam 20 lat, sporą niedowagę, niski wzrost, wiek kostny 2-3 lata nizszy, w wieku 5 lat lekarz stwierdził ze wzrost bedzie niski po rodzicach i że po prostu bede dłuzej rosła

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, w Pani wieku wzrost jest już najprawdopodniej zakończony i stężenie hormonu wzrostu jest niskie. Pozdrawiam