Poziom ketonów w badania moczu w 7. miesiącu ciąży

Witam. Jestem w 7 miesiącu ciąży. Dziś zrobiłam badanie moczu. Po raz pierwszy "wyskoczyły" mi ketony (w stężeniu 40 mg/dl) podczas gdy max (taka norma widnieje w wynikach) to 5 mg/l) To moja I ciążą, mam 41 lat. Co to może oznaczać? Z góry dziękuję i pozdrawiam, Wioletta

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Obecność ketonów w moczu w czasie ciąży może być wynikiem cukrzycy lub nieprawidłowej diety (za mała ilość posiłków). O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą ginekologiem, który prowadzi Pani ciążę.