Poziom kwasu moczowego w 35-tygodniu ciąży

Jestem w 35 tyg ciąży , leżałam w szpitalu z powodu nadciśnienia ,max wartość wynosiła 140/90. Miałam zrobione badania , brak białka w moczu , jedyna nieprawidłowość to podwyższony kwas moczowy -wynik 5,9 gdzie norma dla mojego laboratorium to 5,7 mg. Pryzmuje dogepyt 3x1 ciśnienie waha się w granicy 90-120, 60-80 .Kontroluje wagę, brak obrzęków. Czy tak nieznacznie podwyższony wynik kwasu moczowego może wskazywać na zatrucie ciążowe?

Nie istnieje już pojęcie zatrucia ciążowego. Prawidłowe wartości RR podczas stosowania dopegytu świadczą o wyrównanym nadciśnieniu. Oczywiście gdy mamy nadciśnienie indukowane ciążą, to kwas moczowy może być podwyższony ( w Pani przypadku minimalnie).Pozdrawiam