Poziom kwasu moczowego we krwi u 69-letniej osoby

mam 69 lat kwas moczowy w surowicy (M45) mam 9,3 mg/dl, nie choruję na nerki. Czy to jest bardzo niebezpieczne?

Szanowny Panie,
To podwyższzone stężenie kwasu moczowego nie służy zdrowiu. Należy zaczac od diety tj zmniejszyc ilość spozywanych puryn które powstają z dań miesnych oraz ograniczyć spozycie fruktozy (slodkie napoje ). W przypadku utrzymywania się zlych wyników lekarz moze przepisac lek obnizajacy stężenie kwasu moczowego.
z poważaniem J.Zachwieja