Poziom leukocytów 5-10 oraz pieczenie i ból okolic pochwy i sromu w 22. tygodniu ciąży

W zeszły piątek byłam u ginekologa,poziom moich leukocytów wynosił 5-10-bardzo piekły i bolały mnie okolice pochwy i sromu.Lekarz gin. prosił o zrobienie kolejnej analizy moczu i jeżeli wyniki się nie zmienią to zapisać się na kolejną wizytę za tydz. w celu wypisania skierowania do szpitala.Gdy jednak poszłam by zapisać się na wizytę położna powiedziała ,że norma jest do 10 leukocytów i nie ma powodu do obaw.Czy jednak powinnam iść do ginekologa i nie słuchać rad położnej? jestem w 22 tyg ciąży.

Witam.

Poziom leukocytów 5-10 to prawidłowy przedział, nie zaś sam wynik. Ilość białych krwinek ulega zmianie m.in na skutek obecności patogenów w organizmie. Najwyraźniej lekarz zauważył pewne odstępstwa od normy skoro zlecił dodatkowe badania. Na podstawie opisanych przez Panią objawów może to być zapalenie lub infekcja bakteryjna dróg rodnych co w przypadku ciąży należy mieć pod szczególną kontrolą. Radzę posłuchać rady lekarza gdyż tylko on zna Pani stan na tyle dobrze, by móc ocenić sytuację. Pozdrawiam.