Poziom limfocytów w badaniu krwi

czy poziom limfocytow w rozmazie recznym 55 gdzie norma gorna to 45 to oznaka paniki, czy nalezy obserwowac i regularnie robic badania co 3 miesiace,??

Witam!
Jeśli nie ma Pan niepokojących objawów (np. gorączka, utrata masy ciała, nocne poty, spadek masy ciała) a odchylenie w poziomie limfocytów jest jedynym w Pana morfologii to nie ma powodów do paniki. Można powtórzyć badanie za 3 miesiące. Poziom poszczególnych rodzajów białych krwinek i ich wzajemne proporcje jest bardzo zmienny i zależny od wielu czynników (np. wzrost poziomu limfocytów może wiązać się z odpowiedzią odpornościową na kontakt z wirusem).