Poziom PDW u 10-latki

Witam, Moja 10-letnia córka w badaniu krwi ma PDW 42,9. Co to może oznaczać? Pozdrawiam, Dorota K.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli wszystkie pozostałe parametry morfologii są prawidłowe, to najpewniej nie powinna mieć Pani powodów do niepokoju. Proszę bowiem pamiętać, że niewielkie odchylenia od normy nie zawsze są wynikiem patologii. Mimo wszystko proszę skonsultować się z lekarzem pediatrą, który zinterpretuje pełny wynik morfologii oraz zestawi go ze stanem klinicznym dziecka.