Poziom prób wątrobowych i hormonów tarczycy u 33-latki

Witam,Mam 33 lata 12 mies temu urodziłam córkę w ciąży miałam cholestazę i cukrzycę . Po 3 mies zrobiłam badania wszystkie również TSH miałam w normie.Około 1 mies temuzle się czułam i powtórzyłam wszystkie badania i okazało się że mam próby wątrobowe podwyższone a TSH masakra TSH0.009 uIU/ml zakres (0,270-4.200) FT4>100.0pmol/l zakres (12.0-22.0) FT3 43.2 pmol/ zakres (3.1-6.8) anty TPO 28.0 IU/ml zakres <34.0 anty-TG 678IU/ml zakres <115 Jestem załamana do lekarz ide 25.02 .Co to oznacza?

Dzień dobry,

Przy takich wartościach hormonów powinna Pani jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Ma Pani nadczynność tarczycy i ona jest powodem Pani złego samopoczucia, może być również powodem wzrostu poziomu transaminaz. Należy jak najszybciej ustalić przyczynę nadczynności tarczycy i nawet "dzisiaj" rozpocząć leczenie, po którym poczuje się Pani znacznie lepiej. Warto dodatkowo wykonać usg tarczycy i oznaczyć poziom przeciwciał TrAb, wykonać morfologię i OB (ew. CRP)

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz