Poziom progesteronu i prolaktyny a owulacja

Mam nieregularne cykle (od 26 do 31 dni), plamienia ok. tygodnia przed okresem, czasami w środku cyklu ciemny, brązowawy śluz. Hormony w 14 dc (w 13 dc test owulacyjny wyszedł pozytywny) progesteron był na poziomie 0,54 a prolaktyna 20,64, estradiol 209.51. Czy progesteron i prolaktyna są za niskie jak na dzień owulacji lub jeden dzień po owulacji?

Lek. Tomasz Budlewski

Bez podania norm obowiązujących w danym laboratorium nie można się wypowiedzieć. Proponuje koniecznie udać się do lekarza ginekologa. Po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.