Poziom prolaktyny i innych hormonów a planowanie ciąży

Witam, Prolaktyna robiona na czczo w 4dniu cyklu wykazała 33ng, norma do 25. Czy powinnam leczyć taki poziom ? Staramy sie z mężem o dziecko, testy w 13dc pokazało podwyższony poziom lh, dzień pózniej nie było już 2kresek, wspolzylismy ale sie nie udało. To nasz 4cykl starań. Proszę o informacje czy taki poziom prolaktyny utrudnia owulacje ?

Lek. Paweł Baljon

Witam. Taki poziom prolaktyny może utrudniać zajście w ciążę w związku z czym wskazane jest podjęcie dokładnej diagnostyki i leczenie pod kierunkiem ginekologa.