Poziom prolaktyny i progesteronu a niedomoga lutealna

Moje pytanie dotyczy badania prolaktyny i progesteronu. Zauważyłam brązowe plamienie kilka dni przed i po okresie, a ostatnio trwało przez 2 tyg w środku cyklu (najpierw lepka wydzielina, później brązowy śluz). Czy to może być niedomoga lutealna? Chciałabym najpierw zrobić badania, a potem iść się do lekarza (wyjeżdżam za granicę - czas się liczy). W którym dniu cyklu powinnam je zrobić? Słyszałam różne opinię dotyczące badania prolaktyny, jedne mówią o 3-5 dc inne o tyg przed okresem.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje wykonać badania około 3-5 dni po zakończeniu krwawienia miesiaczkowego.