Poziom prolaktyny, progesteronu a szansa na ciążę

Witam serdecznie.
Mam ogromną prośbę. W kwietniu 8go, miałam robione wyniki krwi, poniżej przedstawiam analizę, jak chce dodać, że karmię piersią dziecko 2 letnie (w kwietniu 2 latka skończyła) od tamtej pory, nie karmie jej w nocy, tylko w południe około 13-14, jak i przed snem – 21-22.

Moje pytanie jest takie: czy te wyniki są dobre, by ponowie zajść w ciąże, jak i czy są owulacje, okres mam dość regularny co 28-30 dni, tak było od momentu dostania go po porodzie, czyli od sierpnia ubiegłego roku. Praktycznie okres dostałam, gdy dziecko miało 1 i 4 miesiące.
Przedstawiam wyniki, które były robione wa dni przed okresem, który pojawił się 10 kwietnia. TSH: 2,140 uIU/ml (0,400 - 4, 000) Progesteron: 4, 01 ng/ml f.folikularna 0-25- 0,54 ng/ml owulacja 0,25 - 6,22 ng/ml f.luteralna 1,5 - 20 ng/ml Prolactin : 9,22 ng/ml (1,90 - 25, 00).
Z góry dziękuję za odpowiedź.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Pani wyniki są prawidłowe. Trudno jednak osądzać, czy jest Pani płodna, na podstawie tak skąpych informacji. Ponieważ Pani cykle są regularne oraz ma Pani już dziecko, to można przypuszczać, że nie będzie Pani miała problemów z poczęciem. Obecność owulacji można w sposób pewny potwierdzić w badaniu USG w okresie, kiedy się jej spodziewamy.
Pozdrawiam serdecznie!