Poziom prolaktyny u 19-latki

Witam, mialam robione badania, sa one dobre? Prolaktyna: 533,20 zakres: 102-496; progesteron: 17,13 zakres: f.folikularna 0,10-0,54, owulacja 0,12-6,22, f.lutealna 1,5-20; testosteron: 0,39 zakres 0,23-0,73. Z gory dziekuje, badania byly robione w 21 dniu cyklu przy zazwyczaj 30 dniowym cyklu

Aleksander Ropielewski

Obecna jest nieznaczna prolaktynemia, która może powodować zaburzenia miesiaczkowania. Jeżeli sa to trwałe zaburzenia to wymagaja właczenia diagnostyki odnośnie poziomu na którym dochodzi do zaburzenia i właczenia leczenia. Sugeruję kontakt z ginekologiem lub endokrynologiem.