Poziom prolaktyny u 33-letniej kobiety a problemy z zajściem w ciążę i bezpodstawne tycie

Witam :) Ostatnio z powodu problemów z zajściem w ciąże i bezpodstawnym tyciem,po wykonaniu innych sprawdzających badań tj.tarczyca,cholesterol,cukier i morfologia(wyniki wyszły prawidłowe) lekarz rodzinny zalecił mi zbadać poziom prolaktyny.Sam poziom prolaktyny wynosi 404,8mlU/l a po podaniu MTC i odczekaniu 1 godziny poziom wzrósł do 686,66mlU/l. Chciałabym dowiedzieć się czy te wyniki są prawidłowe. Pozdrawiam .

Dzień dobry,

Prawidłowy wzrost stężenia PRL w teście z metoclopramidem to wzrost 2-6 krotny. W przypadku braku wzrostu lub umiarkowanego wzrostu < 2 krotnego, co ma miejsce w Pani przypadku wskazana jest ocena czynności przysadki, badanie pola widzenia i ocena okolicy nadsiodłowej w rezonansie magnetycznym, oczywiście wszystko po uprzedniej konsultacji endokrynologicznej.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz