Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Poziom prolaktyny u 33-letniej kobiety a problemy z zajściem w ciążę i bezpodstawne tycie

Witam :) Ostatnio z powodu problemów z zajściem w ciąże i bezpodstawnym tyciem,po wykonaniu innych sprawdzających badań tj.tarczyca,cholesterol,cukier i morfologia(wyniki wyszły prawidłowe) lekarz rodzinny zalecił mi zbadać poziom prolaktyny.Sam poziom prolaktyny wynosi 404,8mlU/l a po podaniu MTC i odczekaniu 1 godziny poziom wzrósł do 686,66mlU/l. Chciałabym dowiedzieć się czy te wyniki są prawidłowe. Pozdrawiam .
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Hormony a zachowanie

Dzień dobry,

Prawidłowy wzrost stężenia PRL w teście z metoclopramidem to wzrost 2-6 krotny. W przypadku braku wzrostu lub umiarkowanego wzrostu < 2 krotnego, co ma miejsce w Pani przypadku wskazana jest ocena czynności przysadki, badanie pola widzenia i ocena okolicy nadsiodłowej w rezonansie magnetycznym, oczywiście wszystko po uprzedniej konsultacji endokrynologicznej.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy